بدون عنوان

یک معمار فریلنسر چه کاری انجام می دهد؟

به عنوان یک معمار فریلنسر، کار شما این است که برای طراحی ساختمان ها و سایر سازه ها با قرارداد کار کنید. در این نقش ، شما می توانید برای هر پروژه طرح هایی را ایجاد کنید، مشخص کنید کدام نوع معماری بهترین انتخاب برای منطقه است و در مرحله ساخت مشاوره و راهنمایی از راه دور ارائه دهید.


درآمد یک معمار مستقل چقدر است؟


یک معمار مستقل سالانه به طور متوسط ​​100،843 دلار درآمد کسب می کند، که 2،334 دلار (2٪) بیشتر از متوسط ​​حقوق سالانه 98،509 دلار است.
فریلنسر شدن برای بسیاری از معماران یک انتخاب شغلی جذاب است. شما باید برای خود کار کنید، که این امر به شما اجازه می دهد مرزها، اهداف و جاه طلبی های خود را تعیین کنید. کار به عنوان فریلنسر همچنین شما را از سیاستی که در اکثر شرکت های بزرگ وجود دارد رها می کند و به شما امکان می دهد در طیف گسترده تری از پروژه ها کار کنید.

متأسفانه، این فریلنسر بود نکات منفی نیز دارد، از جمله عدم اطمینان در مورد درآمد. ممکن است مجبور باشید ساعتهای طولانی تری کار کنید، مخصوصاً در سال های اولیه شروع کارتان. شما همچنین باید به کارهای مختلفی عادت کنید-از پیگیری پرداخت هزینه هایتان و تهیه قهوه خودتان گرفته تا تعمیر کامپیوتر وقتی که تصمیم میگیرد وسط پروژه کار نکند.

اما وقتی این چالش ها را پشت سر گذاشتید ، پاداش های بالقوه زیادی به عنوان یک معمار فریلنسر کسب می کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند شغل آزاد خود را شروع کنید.

یک نمونه کارها ایجاد کنید

هر معماری باید بتواند به مشتری ثابت کند که می تواند از پس پروژه بر بیاید. این مسئله همانقدر که مربوط به شرکتهایی است که صدها نفر استخدام می کنند، برای شما به عنوان یک فریلنسر نیز صدق می کند. به همین دلیل نمونه کارهای شما بسیار مهم است. شما می توانید نمونه کارهای خود را به روش های مختلف به نمایش بگذارید، اما یکی از ارزان ترین و ساده ترین روش ها راه اندازی وب سایت است.

تا حد امکان طیف متنوعی از پروژه ها را در کارنامه خود بگنجانید، اما بر نوع مشاغلی که هدف قرار داده اید تأکید کنید. این می تواند پروژه های مسکونی ، پروژه های تجاری، مشاغل بزرگ، مشاغل کوچکتر و غیره باشد. از نمونه کارها برای برجسته سازی مهارت ها و توانایی های فنی و خلاقیت خود استفاده کنید.

روابط سودمند متقابل ایجاد کنید

مرحله بعدی یافتن مشتری است و می توانید از روشهای مختلفی برای دستیابی به این هدف استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید در Google یا در وب سایت های طبقه بندی شده مانند Gumtree تبلیغ کنید. همچنین می توانید از وب سایت های آزاد استفاده کنید.

این استراتژی ها باید در برنامه بازاریابی شما جای داشته باشد، اما برای بیشتر معماران فریلنسر روابط شخصی بهترین راه برای دستیابی به مشاغل اولیه است. این می تواند به معنای همکاری با دیگر معماران و شرکت های معماری باشد. همچنین می تواند به معنای همکاری با سایر متخصصان صنعت ساختمان یا سازندگان باشد. با استفاده از این روش ممکن است شما در اجرای هر پروژه ای پیشرو نباشید ، اما قادر خواهید بود شبکه گسترده تری در جستجوی شغل خود ایجاد کنید.

اطمینان حاصل کنید که قراردادهایی را منعقد کرده اید و از کار خود محافظت کنید

اطمینان حاصل کنید که قراردادهایی منعقد کرده اید و از دریافت حقوق خود مطمئن شوید. بیشتر پروژه های ساختمانی چندین ماه طول می کشند، بنابراین مهم است در طول این مدت حقوق خود را سر وقت دریافت کنید. این کار را می توانید با انعقاد قرارداد بین خودتان و مشتری خود و عدم تحویل نسخه های دیجیتالی قابل استفاده از کار خود به دیگران تا زمان پرداخت پول انجام دهید. در عوض، برای اطمینان از محافظت از پرونده ها، نسخه های فقط خواندنی را که شامل امضای دیجیتالی است، ارائه دهید. همینطور در سایت فریلنسر امکان استفاده از mildstone فراهم شده است که پول شما در اختیار سایت قرار می گیرد تا وقتی که پروژه را تحویل دهید و بعد پول شما آزاد می شود. در این صورت شما مستقیما از کارفرما پول دریافت نمی کنید.

و در نهایت، اطمینان حاصل کنید که توانایی مالی لازم برای تأمین هزینه های زندگی خود در روزهای ابتدایی یک پروژه را دارید. در صنعت ساخت و ساز، پرداخت چندین ماه ممکن است طول بکشد ، بنابراین برای شروع کار شما به پول احتیاج دارید تا اینکه پرداخت ها شروع شود.