یک برنامه نویس فریلنسر چه کاری انجام می دهد؟

یک برنامه نویس فریلنسر چه کاری انجام می دهد؟

اکثر برنامه نویسان فریلنسر می توانند ساعات کاری خود را تعیین کنند ، مشتری را خودشان انتخاب کنند ، مستقیماً با کارفرما همکاری کنند و در راحتی منزل خود با برنامه نویسان دیگر ارتباط برقرار کنند.

برنامه نویسان فریلنسر چقدر درآمد دارن

یک برنامه نویس فریلنسر به طور متوسط ساعتی 34دلار دربافت می کند. یعنی جیزی در حدود 5800 دلار در ماه! و

چگونه می توانم به یک برنامه نویس کامپیوتر فریلنسر تبدیل شوم؟

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس فریلنسر باید مراحل زیر را انجام دهید:

1.زبان های برنامه نویسی مورد نیاز را یاد بگیرید.

2. مهارت های ارتباطی خود را گسترش دهید.

3. قوانین اساسی کار را تنظیم کنید.

4.نمونه کارهای آنلاین خود را بسازید.

5. بازاریابی محتوا را بیاموزید.

7.مخاطب هدف خود را بشناسید.

چگونه یک برنامه نویس فریلنسر شویم؟

چه چیزی بهتر از این است که رئیس خودتان باشید؟  شما می توانید در زمان هایی که راحت ترید و با افرادی که می خواهید کار کنید. شما همچنین می توانید هر زمان که بخواهید به تعطیلات بروید و یا حتی هفت روز هفته و  24 ساعت روز را کار کنید تا حرفه خود را گسترش دهید. هر کاری که می خواهید انجام دهید را می توانید به عنوان یک برنامه نویس فریلنسر انجام دهید. با این حال ، باید این نکته را نیز بخاطر داشته باشید که گرچه کار آزاد به شما آزادی کامل در شکل دادن به حرفه خود را می دهد ، شما همچنین باید با نظم ، سخت کوش و زمان قابل توجهی را قبل از دیدن نتایج عالی، سرمایه گذاری کنید. اما اگر به کار خود ادامه دهید در طولانی مدت نتایج خوبی خواهید دید!

حال سوالی که ممکن است به ذهن شما خطور کند این است که “چگونه برنامه نویسی فریلنسری را شروع کنیم”؟ در پایان این مقاله شما پاسخ سوال خود را خواهید یافت. و در پایان میتوانید مسیر فریلنسر شدن خود شروع کرده و یک آینده حرفه ای عالی برای خود بسازید. پس بیایید شروع کنیم

1. زبان های برنامه نویسی مورد نیاز را یاد بگیرید

وقتی صحبت از مهمترین نکته ای که باید برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس فریلنسر می شود، تنها مسئله ای که به ذهن میرسد دانستن زبان های برنامه نویسی است! اگر حداقل در یک زبان برنامه نویسی مهارت نداشته باشید، چگونه می توانید به عنوان یک برنامه نویس فریلنسر خدمات خود را ارائه دهید؟ این شرط اساسی برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس فریلنسر و موفق است. در حال حاضر ، برخی از زبانهای برنامه نویسی معروف عبارتند از پایتون ، جاوا ، PHP ، جاوا اسکریپت ، سوئیفت ، سی شارپ ، سی پلاس پلاس ، روبی و …

پایتون محبوب ترین عضو این گروه هست! شما همچنین می توانید چندین زبان برنامه نویسی را بلد باشید در این صورت توانایی گرفتن پروژه های مختلف را پیدا خواهید کرد و دامنه به مشتریان احتمالی شما بیشتر می شود. حال مهم این است که چگونه زبانهای برنامه نویسی را یاد بگیریم؟

تمرکز بر روی موضوع در برنامه نویسی:

همانطور که می گویند همیشه متخصص بودن در یک رشته بهتر از شناخت داشتن از چند رشته است! اگر در یک زمینه برنامه نویسی تخصص داشته باشید ، به عنوان یک برنامه نویس فری لنسر، شما شانس بیشتری برای پروژه گرفتن دارید. بنابراین پس از اینکه برنامه نویسی را به هر زبانی یاد گرفتید ، در مورد زمینه مورد علاقه خود تصمیم بگیرید و تمام توانایی مرتبط در این زمینه را بیاموزید.

3. قوانین پایه کار را برای خود تنظیم کنید

شما وقتی به عنوان فریلنسر کار می کنید رئیس خود هستید. این احتمال وجود دارد که این باعث تنبلی یا رضایت خاطر شما شود. بنابراین برخی از قوانین اساسی کار برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس فریلنسر و موفق لازم است. مهمترین چیزی که شما به عنوان یک برنامه نویس فریلنسر به آن نیاز دارید نظم و انضباط است. بنابراین اولین قانون داشتن یک برنامه ثابت است که کاملاً رعایت شود. همچنین باید برای مشتریان خود نرخ پایه ثابت تعیین کنید که بعداً به صورت موردی قابل تنظیم باشد. علاوه بر این ، شما همچنین باید یک برنامه خلاصه از جلسات ، به روزرسانی ها ، مهلت های قانونی و غیره را قبل از شروع پروژه با مشتریان مشخص کنید تا همه طرف های مربوطه بدانند که در هر زمان چه اتفاقی می افتد.

4. نمونه کارهای آنلاین خود را بسازید

چگونه خود را به مشتریان احتمالی معرفی می کنید؟ چگونه آنها را متقاعد می کنید که به همان خوبی که می گویید و برای کار مناسب هستید؟ شما لازم نیست کاری انجام دهید زیرا همه این کارها توسط پورتفولیوی آنلاین شما انجام می شود! این یک ابزار بسیار ضروری برای شماست زیرا شما را به مشتریان احتمالی معرفی می کند. پورتفولیو می تواند برای به نمایش گذاشتن پروژه های گذشته شما و همچنین توصیفاتی که برای آنها تهیه کرده اید استفاده شود. این مسئله اعتماد به نفس مشتری های احتمالی را نسبت به توانایی های شما بیشتر افزایش می دهد. علاوه بر این ، نمونه کارهای آنلاین شما باید شامل راه های ارتباطی با شما (مانند لینک های حساب های شبکه های اجتماعی شما) باشد تا در صورت لزوم مشتریان بتوانند به راحتی با شما تماس بگیرند.

5. آنلاین باشید

اگر مشتری های آنلاین از وجود شما مطلع نشوند چگونه میخواهید آنها را جذب کنید؟ بنابراین شما باید حضوری پررنگ و آنلاین داشته باشید و فعالانه خود را به بازار عرضه کنید تا مشتریان احتمالی جذب خدمات برنامه نویسی شما شوند. و اینجاست که بازاریابی محتوا ارائه می شود! بازاریابی محتوا برای یافتن مشتری های احتمالی بسیار مفید است. بازاریابی محتوای آنلاین شامل حضور آنلاین شما در اینترنت است. این مسئله می تواند شامل ایجاد یک وب سایت نمونه کارها /وبلاگی که در آن تجربیات خود را در برنامه نویسی فریلنسر به اشتراک می گذارید ، یک حساب حرفه ای در LinkedIn ، یک حساب اینستاگرام با عکس برنامه نویسی ، یک کانال YouTube که می آموزد چگونه یک برنامه نویس فریلنسر شوید و غیره باشد. برای اطمینان از این موضوع شما در بازاریابی محتوا موفق هستید ، اطمینان حاصل کنید که تمام حساب های آنلاین شما یک نام دارند. این یک هویت تجاری یکنواخت برای شما ایجاد می کند و همچنین اطمینان حاصل می کند که مشتریان شما به راحتی می توانند شما را در سیستم عامل های مختلف آنلاین پیدا کنند.

6. حضور آفلاین داشته باشید

داشتن ارتباطات آنلاین بسیار خوب است اما نمی توانید از دنیای واقعی غافل شوید! شما همچنین باید با سایر فریلنسرها و متخصصان فن آوری که می توانند شما را در حرفه خود به عنوان فریلنسر راهنمایی کنند، ارتباطات آفلاین برقرار کنید. به هر حال ، شما هرگز نمی دانید که چه موقع یا کجا موقعیت کاری به سراغ شما می آید!

7. مخاطب هدف خود را بشناسید

مشتری های شما چه کسانی هستند؟ افرادی که قصد دارید تحت تأثیر مهارت های برنامه نویسی خود قرار بگیرند چه کسانی هستند؟ خوب این به استعداد شما بستگی دارد. اگر شما یک متخصص پایتون و یادگیری ماشین هستید احتمالامی خواهید توسط شرکتی استخدام شوید که در زمینه هوش مصنوعی و علم داده کار می کند. در نتیجه  بسیار مهم است که در ابتدا مخاطبان هدف خود را به خوبی بشناسید. این شامل درک مکان، صنعت، سن، جنسیت و… مخاطبان هدف است. سپس می توانید با استفاده از سرویس های مختلف از جمله وبلاگ نویسی ، ایمیل ، یوتیوب و غیره ارتباط مستقیمی با مخاطبان هدف ایجاد کنید که مستقیماً نیازهای مخاطبان شما را تأمین می کنند.

8.مهارت های ارتباطی خود را گسترش دهید

اگر دانش فنی را به صورت تمام و کمال داشته باشید اما نتوانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید چه فایده ای دارد؟ شما به عنوان یک فریلنسر شکست خواهید خورد! بنابراین همیشه به یاد داشته باشید که مهارت های ارتباطی یک قسمت اساسی از برنامه نویسی آزاد است. بسیار مهم است که با مشتری ارتباط برقرار کنید تا درک کنید که آنها چه چیزی نیاز دارند.. اگر شما هرگز نتوانید درک کنید مشتری شما چه می خواهد ، چگونه می خواهید پروژه او را انجام دهید؟ همچنین ، مهارت های ارتباطی در ایجاد روابط حرفه ای برای حفظ مشتری در بلند مدت ضروری است. در صورتی که در این زمینه مشکل دارید، نگران نباشید ، می توانید مهارت های ارتباطی خود را از طریق روش های مختلف صیقل دهید! در اجتماعات شرکت کنید و تلاش کنید مهارت های خئد را افزایش دهید.

9. در جریان فناوری ها و زبانهای روز دنیا باشید

برنامه نویسی یک زمینه مدام در حال تغییر است که در آن روندها می آیند و می روند. بنابراین اگر می خواهید به روز بمانید لازم است که از فناوری ها و زبانهای فعلی آگاه باشید.

سرانجام ، باید بدانید که برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس فریلنسر و موفق مستلزم صبر و حوصله ، اخلاق کاری عالی و شبکه ای قوی از مشتری است. اما به دست آوردن این غیرممکن نیست! با ادامه رشد می توانید به همه اینها برسید و در نهایت منجر به رشد بی نظیری در شغل آزاد شما می شود.