بهترین شغل ها برای فریلنسر شدن چیست؟

بهترین شغل ها برای فریلنسر شدن چیست؟

با پیشرفت تکنولوژی، تعداد فریلنسرها با سرعت بی سابقه ای در حال افزایش است. درحال حاضر فقط 53  میلیون فریلنسر در ایالات متحده وجود دارد و تعداد آنها همچنان در حال رشد است. در انگلیس، 1.4 میلیون بریتانیایی به عنوان فریلنسر در تمام بخش ها کار می کنند. و در حال حاضر حدود 7٪ از کل نیروی کار بزرگسالان در اروپا – یعنی 11 میلیون نفر – در حال کار فریلنسری هستند. با وجود بسیاری از متخصصان مستقل که در اقتصاد شرکت های بزرگ اقتصادی امرار معاش می کنند، تقاضای زیادی برای مهارت های فریلنسری وجود دارد. اما کدام یک از مهارت ها برای کارفرماهای فریلنسری محبوب تر هستند؟

محبوب ترین مهارتهای فریلنسری

در اینجا لیستی از مهارتهای فریلنسری بسیار پردرآمد وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا پروژه موفقیت آمیز بعدی را به دست بیاورید. اگر یکی از این شغل ها را دارید، تبریک می گویم – احتمالاً برای بسیاری از مشتریان چشم انداز جذابی خواهید بود. و اگر مهارت های شما برجسته نیست؟ نگران نباشید ، هزاران شغل آزاد و مختلف وجود دارد که فرصت های خوبی را ارائه می دهند. به گزینه های زیر نگاهی بیندازید:

1. توسعه دهنده (کدنویس، برنامه نویس)

برنامه نویسی یکی از مشاغل پر تقاضا در جهان است. در دنیای دیجیتال، هر تجارت، سازمان و پروژه خلاقانه ای نیاز به حضور پررنگ در فضای آنلاین دارد. چه با یک برنامه یا یک وب سایت حاصل شود، کسی نیاز به ایجاد آن دارد.

مشابه بازاریابان، توسعه دهندگان مستقل اغلب بسته به تجربه خود در انواع مختلف مناطق توسعه تخصص دارند. شما توسعه دهندگان فرانت اند دارید که کد خالص را به رابط گرافیکی تبدیل می کنند و توسعه دهندگان بک اند که بر روی پایگاه های داده، اسکریپت نویسی و ساخت معماری تمرکز دارند. برای موفقیت به عنوان یک توسعه دهنده مستقل، باید در محبوب ترین زبان های برنامه نویسی، مانند جاوا، روبی، جاوا اسکریپت و بسیاری دیگر، مهارت کافی داشته باشید.

2. طراح

طراحی خلاق یک زمینه کاری به ویژه سودآور است که می تواند شامل پروژه هایی مانند طراحی بروشور، طراحی لوگو یا طراحی وب باشد. طراحان باتجربه غالباً کار بیشتری نسبت به آنچه می توانند انجام دهند دارند، اما یک نکته مهم که برای موفقیت به عنوان یک طراح فریلنسر وجود دارد این است که شما به نمونه کارهای متنوعی نیاز دارید تا بتوانید به کارفرماها نشان دهید چه نوع کار (و کیفیت) را می توانید تولید کنید. نمونه کارهای طراحی چیزی است که شما به مرور زمان می سازید، بنابراین حفظ روند صنعت، یادگیری ترفندهای جدید و توسعه مهارت های خود قبل از اینکه به کار فریلنسری بپردازید، نکته اساسی است.

3. نویسنده یا نیروی تولید محتوا

نوشتن هنوز هم یکی از محبوب ترین مشاغل دنیا است. در نظر گرفتن محتوا به عنوان مهمترین ابزار بازاریابی نوین، شرکت ها بودجه سنگینی برای تولید مقالات با کیفیت بالا ، وبلاگ ها، راهنماها، بیانیه های مطبوعاتی و انواع دیگر محتوای مکتوب دارند.

برای تبدیل شدن به یک نویسنده فریلنسری، باید مهارت های نوشتاری، گرامر عالی و استعداد داستان سرایی بسیار پیشرفته ای داشته باشید.

4. حرفه بازاریابی

کار به عنوان یک بازاریاب فریلنسر می تواند به هر چیزی از اجرای کمپین های تبلیغاتی فیس بوک گرفته، تا تغییرات اساسی محتوای یک وب سایت اطلاق شود. یک جامعه بزرگ و پر رونق از متخصصان بازاریابی، استراتژیست ها و مشاوران مستقل وجود دارد. چه چیزهایی در همه آنها مشترک است؟ مهارت های دیجیتالی!

با بیشتر و بیشتر شبیه شدن بازاریابی B2B (تجارت به کار) و B2C (تجارت به مصرف کننده)، بازاریاب ها وظیفه دارند استراتژی های دیجیتالی را ایجاد، اجرا و بهینه سازی کنند که تمام نقاط تماس سفر خریدار را پوشش دهد. این بدان معنی است که آنها باید دانش کاملی از مبانی دیجیتالی مانند سئو، تجزیه و تحلیل داده ها، تجربه کاربر (UX)، بهترین روش های تبدیل، بازاریابی از طریق ایمیل و بسیاری موارد دیگر داشته باشند. تنوع و تنوع مهارت های مستقل مورد نیاز در فضای بازاریابی، تقاضا برای انواع بازاریاب ها را در همه صنایع به دنبال دارد.

5. مترجم

برای ناشران، شرکت های تبلیغاتی و شرکت های جهانی، محتوای محلی یکی از موثرترین راه های بازاریابی است. در برخی کشورها و فرهنگ ها، این تنها راه ارتباطی با مشتریان بالقوه نیز می تواند باشد. در اینجاست که مترجمان فریلنسر وارد کار می شوند و روز را نجات می دهند. توجه داشته باشید ، مترجمان حرفه ای نه تنها به زبانهایی که به آنها ترجمه می کنند تسلط دارند، بلکه در زمینه ترجمه خود یا دارای تجربه علمی یا کاری هستند. اگر می خواهید به عنوان مترجم به کار فریلنسینگ بپردازید، نقاط قوت خود را تقویت کنید و و نمونه کارهای با کیفیت خود را افزایش دهید.

6. ویدئو گرافی

برای موفقیت به عنوان یک تولید کننده مستقل فیلم، باید با مهارت های فیلمبرداری و تدوین عالی مشتری ها را شگفت زده کنید. با چند سال سابقه کار در این زمینه، نرم افزار و تجهیزات مناسب و نمونه کارهای خوب، ورود به بازار بسیار راحت تر خواهد بود.

7. حسابدار

یک حسابدار کدام شغل فریلنسری را می تواند به عهده بگیرد؟ تعجب خواهید کرد اگر بدانید تقاضا برای یک حسابدار خوب یا یک دفتردار چقدر زیاد است. با توجه به جزئیات، دانش عالی، آگاهی تجاری و درک کافی از قوانین مالیاتی، بدون دردسر زیادی قادر خواهید بود به بازار SMB بروید. بعلاوه، به یاد داشته باشید که سایر فریلنسرها نیز در زمینه دفترداری خود نیاز به کمک دارند!

8. مدیر منابع انسانی

برای هر شرکت در حال رشد (یا تاسیس)، مدیریت منابع انسانی یک قسمت اساسی از تجارت است. این نیز نوعی شغل فریلنسری است که می توانید از راه دور یا از طریق دفتر مشتری انجام دهید. برای استخدام به عنوان مدیر HR فریلنسر، باید حداقل در یک نقش مشابه تجربه داشته باشید ، بنابراین برای یک مبتدی کامل گزینه مناسبی نیست.

9. سئو کار

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) که گاهی اوقات به آن موتور جستجوگر (SEM) نیز می گویند یک معامله بزرگ در دنیای دیجیتال است. به عنوان یکی از محبوب ترین مشاغل فریلنسری، بهینه سازی موتور جستجو شامل لیست طولانی مهارت های مورد نیاز است، از جمله دانش در مورد ایجاد لینک، الگوریتم های گوگل، کلمات کلیدی دنباله دار و بسیاری دیگر.

10. روابط عمومی یا مارک تجاری

به عنوان یک متخصص ارتباطات تجاری فریلنسر،مشکل کمبود کار نخواهید داشت. این یک زمینه کاری گسترده و متنوع است که می تواند شامل پروژه هایی مانند راه اندازی محصول، کمپین های آگاهی از برند، فعال سازی نام تجاری، تبلیغات بومی و موارد دیگر باشد. برای موفقیت، باید تجربه داستان نویسی و ویرایش و همچنین مهارت های بصری قوی داشته باشید.

همانطور که می بینید، فریلنسر طیف گسترده ای از مشاغل و صنایع را در بر می گیرد و این فقط تعداد انگشت شماری از گزینه ها است. اگر مهارت های شما در لیست ما نیست ، نترسید – فقط در اروپا بیش از 9 میلیون فریلنسر وجود دارد که هزاران نوع شغل را پوشش می دهند. با چند تحقیق شروع کنید تا با بررسی تابلوهای شغلی و گفتگو با دیگران در صنعت خود، اطمینان حاصل کنید که تقاضای مهارت های مستقل شما در بازار وجود دارد و هنگامی که در مورد فرصت های آزاد در صنعت خود روشن تر شدید، شروع به برنامه ریزی کنید که چگونه می توانید کار آزاد خود را شروع کنید. برای اگاهی از بازار کار رشته خود با ما تماس بگیرید.